Nakliyat Sigortası Nedir?

Kapsamlı ve emin poliçeler, kent içi ve şehirlerarası yük ve insan taşımacılığını garanti dibine alıyor. Böylece hem ekonomik bununla beraber içsel kayıpların önüne geçiliyor. Elbette nakliyecilik sigortası değişik şahıs ve kurumlarca yapılabiliyor. Burada en mühim nokta, taşımacılığı icra eden kurumun emin ve köklü olmasıdır.

Nakliyat Sigortası
 
Taşımacılıkta her vakit bir risk unsuru vardır. İnsan veya eşya taşınması esnasında karşılaşılabilecek tehlikelere karşı yükün garanti dibine katılımı oldukca büyük ehemmiyet taşır. Zaman içinde nakliyecilik sektörü geliştikçe, sunulan Nakliyat Sigortaları da değişik kapsamlarla, oluşan ihtiyaca cevap vermiştir. Sigortalı eşya taşımacılığı için üç değişik güvence poliçesi vardır.
 
Tam Ziya
 
Taşınan yük vasıta üzerindeyken hasar gördüğünde devreye giren bu sigorta kapsamında, araçlar yükün beraber hasar görmesi halinde zarar karşılanır.
 
Dar Teminat
 
Yükü taşıyan aracın karşılaşacağı yanma, devrilme, çarpışma benzer biçimde durumlarda taşınan yükün kısmi hasarları güvence altındadır. Ancak malın ıslanması, çalınması ve eksilmesi güvence dışındadır.
 
Geniş Teminat
 
Taşınacak yükü çıkış noktasından varış noktasına kadar karşılaşabileceği bütün vehamet ve risklere karşı garanti dibine alan bu teminatta ancak yükün kendi kusuru kapsam dışındadır. Yükleme ve boşaltma halinde oluşabilecek hasarlar teminata dahildir.

PAYLAŞ :

0 Yorumlar

Yorum Yap

Picktu Directory